Araştırma ve Yayınlar

Eylül 2017 < Geri Dön

İnovasyonu Haritalamak

Son 25 yıldır değişime ayak uydurmakta epey zorlandık. Ancak önümüzdeki on yıllarda, yepyeni teknolojilerin çalışma, yaşama ve inovasyon yapma yöntemlerimizi değiştirmesiyle birlikte, değişimin tabiatını anlamakta bile güçlük çekmeye başlayacağız. Hızlı hareket etmek yetmeyecek; nereye gittiğimizi, oraya nasıl ulaşmayı planladığımızı ve nasıl bir rol üstleneceğimizi de bilmemiz gerekecek. Bir başka deyişle, inovasyon haritasını çıkarmayı öğrenmemiz gerekecek. 

Bu kitap sizlere genellikle kafa karıştırıcı ve jargon yüklü inovasyon dünyasında sizin ve şirketinizin  açısından doğru yolu bulmanızı sağlayacak bir dizi araç sunacak. Çığır açan yeni araştırmalara nasıl yaklaşacağınızı, açık kaynaklı inovasyon stratejilerini nasıl yürüteceğinizi, yeni iş modellerini nasıl geliştirieceğinizi ve temel faaliyet alanınızı tehlikeye atmadan yeni ufuklara nasıl yelken açacağınızı anlatıyor.

Türkiye'deki işletmelerimizin inovasyon odaklı strateji geliştirme süreçlerinde, ihtiyaç ve önceliklerine yol göstereceğine inandığımız "İnovasyonu Haritalamak: Dijital Çağda Özgün İnovasyon Stratejileri" isimli yayını Optimist Kitap işbirliğiyle Türkçeye kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Keyifle okumanız dileğiyle...

 

Not: "İnovasyonu Haritalamak: Dijital Çağda Özgün İnovasyon Stratejileri" isimli yayının tüm baskıları tükenmiştir. İlginize teşekkürler.