Araştırma ve Yayınlar

Eylül 2017 < Geri Dön

Dijital Çağda Öğretim Teknolojileri ile Türkçe Eğitimi

Marmara Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Benzer'in kaleme aldığı ve TTGV İdeaport desteğiyle yayına hazırlanan "Dijital Çağda Öğretim Teknolojileri ile Türkçe Eğitimi" kitabı ilk baskısıyla yayında!

Kitaptan öğretmenlerin teknolojiyi daha etkin kullanabilmelerini sağlamak amacıylka web 2.0 araçlarının tanıtımı ve uygulamaya dönüş örnekleri veriliyor. Zihin haritaları oluşturma, test hazırlama gibi temalarla kapsamında öğretmen ve öğrencilere istedikleri programı test edebilme ve seçebilme hakkı verebilmek için 4 adet program yer alıyor. Kitapta Storybird, Edmodo, Evernote, Tondoo, Puzzlemaker, Pawtoon ve Kahoot programlarının Türkçe eğitimi sürecini nasıl daha inovatif ve etkili hale getirebileceğine dair birçok faydalı ipucu bulunuyor.

Not: Yayının telif hakları yazar Ahmet Benzer'e aittir. Kitabı, teknolojiveturkce@gmail.com adresine e-posta yollayarak isteyebilir, "Dijital Çağda Öğretim Teknolojileri ile Türkçe Eğitimi" adlı Facebook sayfası üzerinde iletişime geçebilirsiniz.