ideanest

28 yıllık Vakıf ve finansman yönetimi tecrübemizle harmanladığımız aracılık modellerimizden biri olan Kitlesel Kaynak Geliştirme Platformu’muz ideanest, ihtiyaç sahipleri ile kaynak sahiplerini buluşturmayı hedefleyen, TTGV’nin yeni stratejileri doğrultusunda modellenen bir kitlesel kaynak yaratma platformudur.

ideanest, yeni yeni ülkemizde gündeme gelen “kitlesel fonlama” modeline benzemekle birlikte, fikir sahipleri ile akademisyenleri doğru finansman ve uzmanlıklarla buluşturmayı amaçlayan bir çevrimiçi platform olma özelliğini taşımaktadır. ideanest’te, projeler TTGV uzmanları tarafından 28 yıllık proje değerlendirme tecrübesine istinaden değerlendirilir, fikir aşamasından projeye dönüşebilecek teknoloji tabanlı erken aşama yeni ürün fikirleri ile akademik araştırma projelerine doğru görünürlüğü sağlamayı hedefler.

Fikir sahipleri ile araştırmacılar kendilerine uygun finansman kaynağını bulabileceği gibi, fikirlerini geliştirme sürecinde ihtiyaç duydukları teknik yetkinlikler ve uzmanlarla da ideanest üzerinden bir araya gelebilir, fikirlerinin kanatlanmasını sağlayabilir.

Fikirleriniz ve projeleriniz ideanest’te yuva buluyor.Program hakkında daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Süleyman Bağırgan
Nagihan Özgür