Haber Merkezi

Haberler

09.08.19 @ 11:08 < Geri Dön

Xnovate “İnovasyon Liderliği” Fellowship Programı’nda Modül 4’le birlikte 1 yıla yayılan eğitim sürecini tamamladık

“Equipped with tools” temasıyla bu modülde fellow adaylarımız iş dünyasında kullanabilecekleri araçlar, metotlar ve metodolojilerle tanıştılar. Modülün ilk gününde odaklarında Solve ve Yeti Araç Kutusu vardı. Gün içerisinde stratejik analiz araçları ile tanışan ve Ferhat Demir, MBA-MPP danışmanlığında ‘Blue Ocean’ eğitimi alan fellowlarımız, stratejik inovasyonu tasarlama ve strateji haritası çıkarma üzerine yoğunlaştılar.

Modülde ikinci gün ise #İnovasyonSprint eğitimi başladı! Mustafa Dalci danışmanlığındaki bu eğitimle birlikte fellow adaylarımız strateji workshop’ı oluşturma ve workshop yönetimi hakkında bilgi sahibi oldular. Yine bu eğitim kapsamında, #MVP ‘Minimum Viable Production’ yani “Minimum Olarak Uygulanabilir Ürün” üzerine keyifli bir atölye çalışması da gerçekleşti.

Fellow adaylarımız zirveye biraz daha yaklaştıkları son eğitim gününde ise Dr. Arsev Umur Aydinoglu’dan kalitatif ve ileri mülakat tekniklerini dinlediler. Yeniden birlikte olmak, tartışmak, konuşmak, bildiklerimizi aktarmak ve birlikte öğrenmek keyif vericiydi. Şimdi 18 Ekim’deki ‘zirve’ için hazırlanma zamanı! Yol boyunca bizimle olan herkese teşekkürler! Zirvede ve #XnovateFellows Dönem 2’de görüşmek üzere!