Haber Merkezi

Haberler

09.07.19 @ 10:07 < Geri Dön

TTGV Ekibi büyüyor

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı olarak “Teknoloji Üreten Bir Türkiye” vizyonunu destekleyecek katma değerli iş, süreç ve ürünler için referans ve kapasite oluşturma faaliyetlerini, nitelikli ekibimiz ile tasarlıyor, geliştiriyor ve uyguluyoruz. Her geçen gün gelişen ve teknoloji ve ekosistemin zenginleşmesi için çalışan ekibimize aramıza yeni katılan profesyoneller ile daha da büyüyor ve güçleniyoruz.

Dilara Tunca, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden lisans, Ankara Üniversitesi SBF Kamu Ekonomisi ABD’den yüksek lisans derecesine sahip, 15 seneye yaklaşan profesyonel hayatında üniversiteler, özel şirketler ve düşünce kuruluşlarında kamu ekonomisi, sağlık, biyoteknoloji ve teknoloji transferi alanlarında araştırmacı, uzman ve yönetici olarak çalıştı. Disiplinler arası proje geliştirme ve yürütme deneyimim neticesinde özellikle AB fonlarının üniversite ve KOBİ’ler vasıtasıyla ülkemize getirilmesi konusunda uzun yıllar katkı veren Tunca,  Temmuz 2019 itibari ile İdeanest program uzmanı olarak TTGV ekibine katıldı.

Çağrı Yalçın, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde okudu. Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminde ve Türkiye'de Maker Hareketi'nin yayılmasında farklı kurum ve topluluklarda aldığı görevlerle aktif olan Çağrı, Ankara'da yaratıcı kültür oluşturmayı amaçlayan Makers Ankara'nın kurucularındandır. Bir süredir TTGV İdeaport programına katkı sunan Çağrı, Temmuz 2019 itibari ile TTGV'de Yarını İnşa Et programı kapsamında program asistanı olarak görev almaya başladı."