Haber Merkezi

Haberler

07.05.19 @ 09:05 < Geri Dön

TTGV Ekibi büyüyor

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı olarak “Teknoloji Üreten Bir Türkiye” vizyonunu destekleyecek katma değerli iş, süreç ve ürünler için referans ve kapasite oluşturma faaliyetlerini, nitelikli ekibimiz ile tasarlıyor, geliştiriyor ve uyguluyoruz. Her geçen gün gelişen ve teknoloji ve ekosistemin zenginleşmesi için çalışan ekibimize aramıza yeni katılan profesyoneller ile daha da büyüyor ve güçleniyoruz.

Burak Baykal, 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizikokimya Anabilim dalında yüksek lisans derecesini aldı. Aynı anabilim dalında doktora çalışmalarına devam eden Baykal, lisansüstü çalışmaları sırasında yenilenebilir enerjiler, nano teknoloji, akıllı malzemeler ve yeşil kimya konularına odaklandı. 2013 yılında Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. bünyesinde ‘’İş/Proje geliştirme uzmanı’’ olarak başladığı profesyonel hayatına, Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ARGEDA-TTO) bünyesinde Üniversite-Sanayi İşbirliği Modül Uzmanı ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları & Teknoloji Ticarileştirme Modülü Uzmanı olarak devam etti. 2019 yılı Nisan ayından itibaren İdeaport Programı kapsamında Uzman olarak aramıza katıldı.

F. Yağmur Fırat, Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü’nde tamamladıktan sonra RPR Medya A.Ş. firmasında İletişim Danışmanı olarak profesyonel hayatına başladı. Daha sonra ICON Plc.’de Klinik Araştırma Asistanı, MYCRO’da Finans Uzmanı ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş., Teknoloji İş Birliği Geliştirme Direktörlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak kariyer hayatına devam eden Fırat,  2019 Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası ve ilgili mevzuat gereğince Yönetici Şirket’in yerine getirmekle yükümlü olduğu yasal süreçleri takibi ve 170’e yakın firmanın yasa ve yönetmelik kapsamında danışmanlık hizmetinin yanı sıra kümelenme kapsamında iş geliştirme faaliyetlerini yürüterek katma değer yarattı. 2019 yılı Nisan ayından itibaren Kurumsal İlişkiler ve İşbirlikleri Direktörlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak aramıza katıldı.