Haber Merkezi

Haberler

07.10.19 @ 03:10 < Geri Dön

LIF Turkey: Warm-Up Session’da yerimizi aldık

İngiltere’nin Uluslararası Leaders in Innovation Fellowships (LIF) Programı’nın Ankara tanıtım toplantısı 11 Eylül 2019 tarihinde LIF Turkey: Warm-Up Session adı altında CoZone’da düzenlendi.
Yerel ve uluslararası alanda çalışan Türk girişimcilerin olağanüstü yeteneklerini ve deneyimlerini sergilemek için tasarlanan etkinlikte, İngiliz teknoloji girişimcisi Boyan Benev'in koordinasyonunda, özel konuklar ve yerli girişimcilerin, inovasyon ve girişimciliğin zorlukları üzerine dinamik sohbetleriyle gerçekleştirildi.
Ayrıca aynı program kapsamında Birleşik Krallık Büyükelçi Müsteşarı ve Misyon Başkan Yardımcısı Jennifer Anderson’ın ev sahipliğinde, 12 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen resepsiyona katılım sağladık. Türk mühendislerinin girişimcilik kapasitelerini ve ticarileştirme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan, TÜBİTAK 1512 Programı’ndan faydalanmaya hak kazanmış ve kısa listeye girmiş olan adayların Birleşik Krallık'ta girişimcilik ve ticarileştirme konusunda deneyimli mentörlerden iki haftalık yoğun eğitim aldıkları LIF Programı kapsamında, bugüne kadar akademik geçmişe sahip 52 Türk girişimci bu hibe ile desteklenmiştir.